İrlanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

İrlanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İrlanda Aile Birleşimi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İrlanda Aile Birleşimi

İrlanda aile birleşimi vizesi yapılmadan önce her aşamada mutlaka bir hassasiyet ve dikkat gerektirmektedir. İlk önce gerekli bir şekilde medeni ortaklığı kanıtlayacak belgelerin sunulması ve evlendirme dairesi üzerinden ise resmî belgeler alınmaktadır. İlişki geçmişini kanıtlayacak yani evlilikten öncesinde belgelerle konuşmalar, resimler ya da dijital konuşma belgeleri gibi kanıtlar talep edilmektedir. Evli olduğu kişi ile birlikte bulunulan evlilik cüzdanı ve daha önce yaşanmış ise, evlilikleri dair boşanma kararı ya da ölüm belgesi mutlaka sunması gereken belgeler arasında bulunmaktadır. Belirtilmiş olan özel belgeler dışında ise İrlanda aile birleşimi vizesi talep edilmesi halinde göz önünde bulundurulacak belgeler arasında;

 1. Orijinal pasaport belgesi ve eski pasaportun fotokopisi,
 2. Daha önce yapılmış ise vize başvuruları ile ilgili onay ve ret kararları,
 3. Tam bir şekilde doldurulmuş eksiksiz ve tutarlı başvuru formu,
 4. İki adet olacak şekilde kişinin en güncel halini yansıtan biyometrik vesikalık fotoğraf,
 5. Evlendirme dairesinden alınmış olacak onay yazısı,
 6. Evlendirme başvuru formu,
 7. Kişinin eşinden gönderilecek davet mektubu,
 8. Ulaşım rezervasyonları,
 9. Kimlik fotokopisi ve nüfus kayıt örnekleri,
 10. Dil yeterliliğine sahip olduğunu kanıtlayacak belgeler,
 11. Banka hesap dökümleri ve İrlanda’da bulunacak olan eşin banka hesap dökümü, adresi, çalışma durumu ve yıllık kazançlarını gösterecek olan belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.

 

Bu belgeler ile beraber başvuru yapacak olan kişinin özel bir şekilde bir dilekçe hazırlaması ve bu dilekçe içerisinde bazı bilgileri kesinlikle belirtmiş olması gerekmektedir. Ayrıca imzalı bir şekilde sunulacak olan bu dilekçeleri içerisinde;

 1. İrlanda’ya gitmek istenmesinin sebebi,
 2. İzlanda’ya da başka Avrupa birliği üyelerinde bulunan aile üyelerinin hakkındaki bilgiler,
 3. Kişi ne kadar kalmayı düşündüğüne dair bilgiler gibi noktalar,
 4. Seyahatin nasıl gerçekleştirileceğini,
 5. Seyahati karşılayan maddi durumlar,
 6. Ülkesine geri dönüşünü kanıtlayacak olan belgeler,
 7. Özellikle vize şartlarını mutlak bir şekilde uyum sağlayarak ve İrlanda ülkesinde ikamet edeceği gösteren taahhütname dilekçesinde kesinlikle bulundurulması gereken en önemli evraklar arasında yer almaktadır.

 

İrlanda Seyahati Boyunca Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

İrlanda vizesi, ülkeye giriş garantisini kişiye vermemektedir. Ülkeye giriş konusundaki tek karar pasaport kontrol noktalarında bulunan sınır güvenlik memurlarına aittir. Sınır güvenlik memurları eğer gerekli görürse, İrlanda ülkesine giriş yapabilmek adına geçerli bir nedenin olduğunu kanıtlaması talep edilebilmektedir. Bu neden doğrultusunda kişinin pasaportunu haricinde, seyahatinin amacını kanıtlayacağı belgeleri yanında bulundurması gereklidir.

Bu belgeler ise:

 • Pasaport ve bizlerin orijinali, ticaret ve aile ziyareti vizesi başvurularında gönderilmiş olan davet mektubunu fotokopisi, Seyahat organizasyon destekleyici rezervasyon belgeleri, İrlanda’ya uçak, otobüs ya da tren seferleri içeren rezervasyonlar, turistik faaliyetler ve etkinlikler ya da yurt turları için rezervasyonlar, otel rezervasyonları, kişinin iş yerine ait antetli kağıda yazılmış olan izin mektubunu fotokopisi ve konaklanacak yerin adı, adresi, telefon numarası, web sitesi ve e-posta adresi kesinlikle gerekmektedir.

İrlanda Vize Merkezi

İrlanda vize merkezi, kişilerin yapacak olduğu vize başvuruları adına kişinin yerine başvuru yaparak, kişilere danışmanlık veren kurum ve kuruluşlardır. Ancak burada ilk olarak uzmanlar ile danışmanları kişi görüşme sağlayarak en uygun başvuru kategorisini seçmesi gerekmektedir. Bu başvuru seçilirse en uygun yol haritası çıkartılmaktadır.

 

Kişinin başvuru kategorisine uygun hazırlaması gereken evraklar tamamlandıktan daha sonra operasyon birimlerine teslim edilmektedir. Bu evrak içerisindeki bilgiler ışığında online İrlanda vize başvuru formu kesinlikle İngilizce dilinde doldurulması gerekmektedir. Ancak burada Sorulan soruları en şeffaf şekilde yanıt verilmesi; sunmuş olan evraklardaki bilgiler ile kişinin kimlik bilgileri tamamen uyuşmuş olması gerekmektedir.

 

Ayrıca onaylanacak evraklar, evrak güncel liste , kişinin kategorisine uygun başvurularda dikkat edilmesi gereken en önemli konu başvurusu için hazırlanacak olan evrakları istenen düzeyde olmasıdır. Ayrıca format içerisinde gerekli görüldüğü halinde yetkili makamlar tarafına tercümesi yapılmış olan bir evrak sunulması gerekmektedir. Kişinin bu ince ayrıntılara dikkat etmez ise başvuru merkezi tarafınca dosyasını işleme kabul edilmeyebilir. İrlanda vize başvurularında parmak izi bulunmamaktadır.

 

Bu nedenden dolayı vize merkezli İrlanda olarak kişiden alacak bir vize başvuru vekaletname formu ile başvuru merkezine kadar gitmesine gerek kalmadan kişinin adına başvuru yapabilme imkanına sahiptir. Bu da kişinin yaşayacak olduğun zaman kaybından kurtulmasını sağlamaktadır. Kişi daha detaylı bilgiler için uzmanlar ile görüşme sağlayabilir. Ayrıca İrlanda vize merkezi ve diğer vize merkezleri dahil olmak üzere yapacak oldukları bilgilendirmeler neticesinde, kendi tarafına kesinlikle herhangi bir ücret talebinde değillerdir.

 

İrlanda Vizesi

İrlanda vizesi kesinlikle İrlanda ülkesinde kullanılacak bir vizedir.  İrlanda siyasi yapısı olmak üzere kuzey ve güney İrlanda iki farklı bölümlerden oluşmaktadır. Ancak bu vize ile iki bölgeye giriş yapılabilmektedir. İzlanda ülke olarak Avrupa birliği üyesi de dahil olsa bile vize olduğunda kendi şartlarını belirlemiştir.

 

Avrupa birliğine özel vize kategorisine dahil olmadığından dolayı sınıfa geçiş problemleri yaşamaksızın o bölge içerisinde kişiye verilen vize şartları dahilinde seyahat hakkına sahip olmaktadır. İrlanda ise bu konuda daha hassas davranmaktadır ancak vize işlemlerini kendine has günlerde belirlemek istemiştim. Ülkeye giriş ve çıkış şartları her ülke için siyasi yapı gereğince farklı kriterler barındırmaktadır. Ayrıca başvuru merkezleri üzerinden işleme alınan İrlanda vize başvurusu kişinin seyahat içeriğini, türüne, seyahat nedenine bağlı olarak farklı sürelerde vize beyan etmektedir.

 

Ayrıca 11 farklı kategori altında İrlanda vize başvurusu yapılmakta olup, kişiler için en doğru başvuru kategorisinde karar vermek adına kişiler uzman yıllarda vize danışmanlığı ile görüşme sağlayabilmektedir. Kişinin unutmaması gereken bir nokta ise, yapılacak olan bir çok vize başvurusu yanlış kategori üzerinden iletilmesinden dolayı olumsuz bir şekilde sonuç almıştır.

 

İrlanda Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Etmenler Nelerdir?

İzlanda vize aşamalarında ayrıca dikkat edilmesi gereke ler sıralamada ilk etken doğru başvuru kategorisine seçilmesi olarak belirtilmiştir. Başvuru içeriğine, kişinin seyahat nedenine ve seyahat süresine göre kişi için en doğru kategori seçilip süreç bu şekilde başlatılmalıdır. Bunun nedeni ise, bütün başvurular buna göre şekil almasından dolayı kaynaklanmaktadır.

 

Bu adımlardan sonra ise başvuru yapacak kişilerden kategorisine göre hazırlanması istenen evraklar en doğru şekillerde hazırlanması gerekmektedir. Doğrudan kasıt ise; en güncel hali ve istenen formata uygun bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Gerekir ise, istenen dile onaylı tercüme ile hazırlanması da gerekebilmektedir. Bu neticeler doğrultusunda hazırlanmayanlar başvuru dosyaları başvuru merkezi tarafından işleme dahi alınmamaktadır.

 

Bu ise kişinin seyahat tarihlerini bile riske girmesine sebebiyet verebilmektedir. İrlanda vizesi alınırken dikkat edilecekler arasındaki bir diğer konu ise evraklar ile online İrlanda vize başvuru formundaki bile bilgilerin kesinlikle kişinin kimlik bilgileri ile uyum göstermesi gerekmektedir.

 

Aksi Taktirde kişinin yapmış olduğu İrlanda vize başvuru değerlendirme zamanı olumsuz bir şekilde sonuç almaktadır. Yazılacak olan vize talep dilekçesi de aynı bilgiler doğrultusunda hazırlandı taktirde vize başvurusu içeri çok daha inandırıcı ve net bir şekilde olacaktır. Bu da kişinin kolay bir şekilde İrlanda vize başvuru değerlendirme sürecine olumlu açıdan etkileyecektir. Bu nedenle kişinin çok dikkatli olması tavsiye edilmektedir.

İrlanda aile birleşimi vizesi

İrlanda aile birleşimi vizesi

İrlanda vizesi Kaç Günde çıkar

İrlanda vizesi Kaç Günde çıkar

İrlanda vizesi tercüme

İrlanda vizesi tercüme

VFS İrlanda

VFS İrlanda

İrlanda vize başvurusu randevu

İrlanda vize başvurusu randevu

İrlanda vize evrakları

İrlanda vize evrakları

İrlanda Ticari vize

İrlanda Ticari vize

İrlanda vizesi Nasıl Alınır

İrlanda vizesi Nasıl Alınır

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu