İrlanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İrlanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İrlanda Vize Başvuru Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İrlanda Vize Başvuru Formu

İrlanda vizesi için başvuru formu doldurulmasında dikkat edilmesi gereken etmenler ve yöntemler mevcuttur. Bütün ülkeler evraklarını kabul eder iken vize başvuru formunu nasıl doldurulduğunu belirtmiştir ve bunun akabinde zorunlu bir hale getirmiştir. Vize başvuru formu üzerinde yapılacak olan hatalar ve kişi bilgileri ile uyuşmazlıklar söz konusu olduğunda olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Kişi ile birlikte vize şirketleri evrakların kabul edildikten daha sonra ofisinde ülke uzmanları tarafından kişinin adına form doldurmaktadır. Kişiye düşen sadece bilgileri kontrol ettikten daha sonra yetkili bölgeye imza atması gerekmektedir.

 

İrlanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İrlanda vize başvuru formu online sistem üzerinden gerçekleşmektedir. Sisteme erişim sağlayabilmek adına kişi ilk önce İrlanda Konsolosluğun yönlendirmiş olduğu resmî forum platformuna giriş yapması gerekmektedir. Daha sonra yeni başvuru seçeceğine tıklayarak vize başvuru formunu doldurmaya başlaması gerekmektedir. Ayrıca belirtilmesi gereken bir bilgi vardır ki, başvuru formu sadece İngilizce olarak  doldurulabilmektedir.

 

Nasıl doldurulacak konusuna gelirsek; kişi şahsi ve kimlik bilgilerini forum içerisine hatasız bir şekilde yazmalıdır, İrlanda başvuru formu 13 bölümden oluşmaktadır. Ticari, turistik, Aile ve arkadaş ziyaretleri gibi kısa sürede gerçekleştirilecek olan seyahatler nedeniyle vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişiler belirli bölümleri doldurması gerekmektedir. Ayrıca kişinin mevcut pasaport numarasını yanlış yazmasın akabinde, vizesini olumsuz sonuçlanmasına da ihtimal vermektedir. Bu nedenle kişi başvuru formunu doldururken oldukça dikkatli bir şekilde davranması gerekmektedir. Aynı kişi mesleki durumunu ve çalıştığı ya da sahibi olduğu şirketin hakkında detaylı bilgileri içerecek bilgi vermesi gerekmektedir.

 

Öğrenciler ise bu bölüme öğrenci olduğunu kanıtlayacak bir şekilde okul adını, adresini ve iletişim bilgilerini yazması gerekmektedir. Emekliler ise bu bölüme sadece emekli olduğunu belirtmeleri yeterli olacaktır. Bunun yanısıra seyahat planlaması ve geçmiş vizeler ile eğer daha önce bir Schengen vize başvurusunda Bulunulmuş ise, buna dair bir parmak izi ve vize kodu hakkında detaylı bilgileri formu içerisinde cevaplanması gerekmektedir. Seyahat tarihleri mutlaka diğer evraklar ile tutarlı olması önemlidir.

 

Davetiye, konaklama ve tüm masrafların karşılanması adına daha detaylı bilgilere ilişkin yazılar da form içerisinde belirtilmesi gerekmektedir. Duruma uygun maddeler bu sebep doğrultusunda işaretlenmesi gerekmektedir. Ayrıca başvuru tarihi ve yeri ile başvuru yapacak kişinin imzasını içerecek olan kısımda boş bırakılmamalıdır. İmza yetisine sahip olmayan kişilerin ise, yani 18 yaş altı bunlar kişilerin ebeveynleri tarafından yerine imza atması gerekmektedir. Son bölümde ise, konsolosluk tarafınca ek bilgilendirmeler yer alır. Bu bölümde ise kişi okuyup anlaşılmalı ve daha sonrasında yer ve tarihi belirterek imza atması gerekmektedir.

 

Başvuru formu baz alınacak bir şekilde evraklar ilişkilendirildiği İrlanda vize başvuru formu bu yıl itibari ile bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yazımız oldukça önemlidir. Yazılmış olan mail ve telefon numaralarını da bunun yanı sıra iletişim halinde aktif olması gerekmektedir. Ayrıca ticari ve ziyaret vizesi başvurularında bulunacak olan kişi muhatap olan kişilerin de yine telefon ve maillerini yazarak aktif bir şekilde olması gerekmektedir. Yetkili makamların eki evrak talep edilebileceğini de unutulmaması gerekmektedir.

 

Ayrıca İrlanda vizesi online başvuru formu olarak doldurulmalıdır, bunun yanı sıra elle doldurulmuş ve kontrol edilmemiş formlar kesinlikle geçersiz sayılmaktadır. Formun evrakları eklenerek başvuru yapılacak kuruma iletilmesi halinde kişinin başvuru süreci başlamaktadır. Evraklar ofisleri kargo, kurye yolu ile ya da elden teslim edilebilmektedir. Müşteri temsilcilerine ve vize uzmanların ulaşan evrakların iç operasyon birimleri tarafından en doğru bir şekilde yapılmaktadır. Ülke uzmanları ile iletişime geçmek kişi için oldukça önemlidir. Ayrıca yetkili makamlar tarafından, yetki sahibi edilmiş olan vize başvuru merkezi veyahut vize başvuru firmaları bilgi doğrultusunda kendi tarafına hiçbir şekilde ücret talebinde bulunamaz.

 

İrlanda Vizesi Almak Zorunlu Mu? İrlanda Ülkesine Schengen Vizesi ile Girilebilir Mi?

İrlanda ülkesine vize almak, İrlanda Konsolosluğu talep etmiş olduğu İrlanda biz evrakları, eksiksiz ve kişinin bilgileri ile tutarlı olacak bir şekilde sunulduğu taktirde zor değildir. Ayrıca illa da vizesi almak zorunlu bir işlemdir. İzlanda vizesine başvuracak olan kişilerin önceden herhangi bir ülkeden almış olduğu vize rettin mevcut ise ya da İrlanda vizesi başvurusu eksik belgeler ile yapılmış ise İrlanda vizesi olumsuz bir şekilde sonuç alabilmektedir.

 

Bu gibi durumlardan dolayı danışmanlar İrlanda vize retti alınmaması adına kişilerden ek evrak talebinde bulanarak vize başvurusunu güçlendirmesi adına yardımcı olmaktadır. İzlanda ülkesinde Schengen vizesi ile giriş yapmak mümkün değildir. Ancak illa da kendi vizesi uygulayarak giriş yapılabilme hakkına sahiptir. Geçerli bir Schengen vizesi olsa dahi, İrlanda için ayrıca kişinin vize alması gerekmektedir. İrlanda özel şartlar altında birleşik Krallık vizesi ile girilmesi de mümkündür. Kişinin bu konu hakkında ayrıca vize uzmanları ile görüşülmesi tavsiye edilmektedir.

 

İlanınızı sağlık sigortası ise, illa vize başvurusunda kesinlikle sunulması gereken zorunlu bir evraktır. Sigorta konusunda da kişi yetkili danışmanlardan detaylı bilgi alarak sahip olabilmektedir. İrlanda vize başvurusu adına kişilerin yetkilendirilmiş merkezlerden ya da firmalardan başvuru yapması gerekmektedir. Başvurular vize merkezini yapılmakta olup, vize değerlendirmeleri kesinlikle İrlanda Konsolosluğu’na aittir. Ayrıca İrlanda vize başvuruları ne kadar sürede sonuçlanacağı hakkında başvuruların yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. İrlanda turistik, akraba ve arkadaş ziyareti, ticari vize başvuruları ortalama bir süreç içerisinde iki haftada sonuç bulmaktadır.

 

İrlanda ülkesi uzun dönem öğrenci vize başvuruları ise iki ila üç hafta arasında değişkenlikler göstermektedir. Kişilerin seyahatlerin yoğun oldu tatillere, bayramlara, yaz saati dönemlerine ve Paskalya gibi tatillere denk gelmesi sonucunda, yapmış olduğu vize başvuru değerlendirme süresi çok daha uzun sürmektedir. Bu yüzden bu dönemlerde gecikmelerin yaşanması oldukça normaldir. Ayrıca 18 yaşından küçük olan kişiler ise, İrlanda vize başvuruları İrlanda vize evrakları ile beraber anne ve babası tarafından yapılmaktadır.

 

Ayrıca yetkili imza kısımlarını da anne ve babası imza atmaktadır. Vize başvurularında kullanacak olan tüm muvafakatnameler yurt içinde noterden, yurtdışında bulunuluyor ise Türkiye sınırlarında bulunan konsoloslukları tarafından verilmektedir.

 

İrlanda Vize Başvuru Formu Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylı Bilgiler

İlanda vize başvuru formu 2020 için ilk önce İrlanda vize başvuru adımları kesinlikle incelenmesi gerekmektedir. İlk adım olarak başvuru için hem fiilen evrak hazırlanması, hem de online bir şekilde olacak formun doldurulması, bunun yanı sıra evrak bu formların ise başvuru merkezine teslim edilmesi etapları barındırmaktadır. Formu doldurmak adına İrlanda vize başvuru formu yapılacak olan kategoriye doğru bilgiler verilmelidir.

 

Ayrıca formu doldurmak adına İrlanda vize başvuru sayfası içerisinde kendisine ait bir hesap oluşturması gerekmektedir. Daha sonrasında ise yönlendirmeler ile orijinal başvuru formuna ulaşılabilmektedir. Form doldurulduktan daha sonra çıktı belgeleri alınarak başvuru dosyası içerisine eklenmesi gerekmektedir. İşte tam burada önemli olan başvuru için sorulacak olan evraklar ile formda girilecek olan bilgilerin tamamen birbiri ile tutarlı olması gerekmektedir. Fonda sorulacak olan her soru dikkatli bir şekilde okunarak, kişi tarafından en şeffaf şekilde cevaplanması gerekmektedir. Bu, kişinin başvurusunun güvenirliği açısından oldukça önemlidir.

İrlanda Konsolosluğu Ankara

İrlanda Konsolosluğu Ankara

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar 2019

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar 2019

İrlanda vize başvurusu

İrlanda vize başvurusu

İrlanda vizesi Nasıl Alınır

İrlanda vizesi Nasıl Alınır

İrlanda Konsolosluğu İzmir

İrlanda Konsolosluğu İzmir

İrlanda Turist vizesi

İrlanda Turist vizesi

İrlanda vize Ücreti

İrlanda vize Ücreti

İrlanda Schengen

İrlanda Schengen

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu