İrlanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

İrlanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İrlanda Vizesi Gerekli Evraklar

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İrlanda Vizesi Gerekli Evraklar

İrlanda vizesi gerekli evraklar, yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi ya da vize başvuru firmaları tarafından kabul görmektedir. Ayrıca başvuru süreci içerisinde aracı kurum olarak çalışan ve son karar büyükelçiliğe aittir. Belirtilmiş olan belgelerin orijinalleri yanı sıra birer adet de fotokopilerini de hazırda bulundurulması gerekmektedir.

 

Belgeler en son 3 ay içerisinde alınmış olmalıdır ve bunun yanında hatalı ya da eksik bir belge beyanında bulun olduğu taktirde kişinin yapmış olduğu vize başvurusu olumsuz bir şekilde sonucuna bilmektedir. Bu durumda ise başvuru sırasında ödenecek para kesinlikle kişinin tarafına iade edilmeyecektir.

 

 1. Pasaport: kişinin İrlanda başvursa da ne yapacak oldu pasaportun, dönüş tarihi anından itibaren 6 ay daha geçerliliğini koruması Bunun yanı sıra vizenin işlenebilir olması açısından mevcut pasaportun sayfalarının en az iki adetinin boş bulundurulması ve bunun beraberinde pasaporttaki tüm işlenmiş sayfalarında fotokopilerinin eklenmesi gerekmektedir. Ancak işi daha önceden bir pasaporta sahipse önceki pasaportlarının da sunulması gerekir. Ayrıca yabancı uyruklu vatandaşların ise Türkiye sınırları içerisinde yasal bir oturum iznine sahip ise bu belgeyi de sunması gerekmektedir. Oturum izni de seyahat bitiminden daha sonra üç ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.
 2. Online başvuru formu: tam doldurulmuş ve tutarlı bilgiler dahilinde imzalanmış olan online başvuru formu, başvuran kişi 18 yaşında değil ise anne ve babası taraflarınca imzalanması gerekmektedir. Eğer reşit olmayan kişi tek başına seyahat gerçekleştirecek ise kesinlikle noter tasdikli muvaffakatname
 3. Biyometrik fotoğraf: kişinin en son altı ay içerisinde çekilmiş ve altı aydan daha eski olmayan, kişinin son güncel halini yazacak iki adet biyometrik fotoğrafında başvuru dosyası içerisinde bulundurulması gerekmektedir. Ayrıca yetkili makamlar tarafından talep edilmiş ölçüleri niteliğinde, iki adet biyometrik fotoğrafında arka fonu kesinlikle beyaz olmalı. Kişi fotoğrafın çekimi sırasında herhangi bir mimik hareketinde bulunmaması gerekmektedir.
 4. Başvuru dilekçesi: kişinin İrlanda ülkesine gitmek istemediğini ve ne kadar kalacağını da seyahatimi karşıladığına dair de bir yazı yazılmalı ve seyahat planı bitiminde ise ülkeye geri döneceğini teyit eden bir dilekçe belirtmesi gerekmektedir. Başvuru dilekçesindeki en önemli etmen ise belirtilecek olan başvuru dilekçesini içerisinde kişinin seyahat bitiminde yaşamış olduğu ülkeye geri döneceğini dair kanıtlayan belgeleri içermesi gerekmektedir.
 5. Detaylı nüfus kayıt örneği: kişinin detaylı bir şekilde nüfus kayıt örneğini de talep edilmiş olan başvuru dosyası içerisine ekleyerek yetkili makamlara ibraz etmesi gerekmektedir.
 6. Rezervasyon bilgileri: kişinin İrlanda ülkesinde konaklayacak otelin mi gidiş dönüş bileti içeren uçak rezervasyon biletini kesinlikle başvuru içerisinde sunması gerekmektedir. Ayrıca dilekçe de yazılacak olan seyahat süresinde desteklemesi gerekmektedir. Otel rezervasyonu İrlanda seyahatinden en az bir gün önce ya da daha fazla gün öncesinden iptal edilmiş ise, kişinin vize iptali gerçekleştirilmektedir.
 7. Seyahat sağlık sigortası: kişinin sağlık sigortası süresi boyunca kapsayacak bir şekilde 30.000 Euro teminatlı olması gerekmektedir. Ayrıca sağlık Sigortası içerisinde ilan ülkesini ibaresi muhakkak geçmek durumundadır.
 8. Vize ücreti: tek girişli vizelerde 250 Türk Lirası ve çok girişli vizelerde ise 420 Türk Lirası ödenmelidir. Ayrıca 75 Türk Lirası da servis ücreti dahil olmak üzere başvuru sırasında nakit ve sadece Türk Lirası şeklinde ödenmesi gerekmektedir.

 

İrlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Talep edilmiş olan tüm dokümanlarını eksiksiz bir şekilde verildiğinden daha sonra En az on iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Kişinin yapmış olduğu başvurunun yoğun bir tarihe denk gelmesi ya da üçünün resmî tatillerine denk gelmesi sonucunda kişinin yapmış olduğu başvuru değerlendirme süreci uzaya bilmektedir. Başvurunun herhangi bir aşamasında ise İrlanda Büyükelçiliği tarafınca ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Bu ise yine sürecin uzamasına bir etmen olacaktır.

 

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda ülkesi, Avrupa Birliğinde olsa dahi Schengen bölgesi kapsamı dahilinde bulunmamaktadır. Turistlerden ayrı bir vize talebinde bulunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı Avrupa birliği üyeleri nde olduğu gibi Schengen vizesi ile İrlanda’ya, illa da vizesi ile de Schengen ülkelerine giriş yapılmamaktadır. İlanda, Türkiye sınırları içerisinde bulunan vatandaşlardan tüm pasaport tiplerine göre istemektedir.

 

Hizmet pasaportuna sahip olan kişiler yani, diplomatik, hususi ve hizmet pasaportuna sahip olan kişiler bunun beraberinde borda pasaporta sahip olan kişilerde vize başvuru talebinde bulunması gerekmektedir. İrlanda ülkesi ile Kuzey İrlanda birleşik krallığı bağlı olduğundan dolayı, Birleşik kralla olacak olan geçiş amacı için pasaporta geçerli bir Birleşik Krallık vizesi de bulunması gerekmektedir. Ayrıca İrlanda’nın vize muafiyet programına göre, 180 günlük bir konaklama içerisinde kısa süreli bir tip birleşik Krallık vizesine sahip olup, daha önceden Birleşik Krallığa giriş yapacak olan Türk vatandaşların en fazla 90 gün olmak üzere İrlanda ülkesine giriş izni verilebilmektedir.

 

İrlanda Vize Başvurularında Orijinal Belgelerin İadesi Var Mı?

İrlanda ülkesi adına yapılacak olan vize başvurularında ibraz edilecek olan bütün evrakların fotokopileri alınmalıdır ve muhafaza etmesi tavsiye edilmektedir. Nüfus cüzdanı gibi evrakların iade edilir iken, banka hesap özeti, davet mektubu tarzındaki belgeden iyi adresi söz konusu değildir.

 

Özel olarak iade edilmesi talep edilen belgelerin olması halinde, akabinde belgelerini iade talebi başvurusu gerçekleştirilecek biz de işlem merkezi iletebilmektedir. İadesi talep edilecek olan belgelerin, fotokopileri ile birlikte sunulması gerekmektedir. Belgeleri iade edilmesi yönündeki karar İrlanda büyükelçiliği tarafına aittir.

 

İrlanda Vize Reddine İtiraz Edilebilir Mi?

İrlanda’ ya seyahat etmek isteyen olan Türkiye vatandaşları olan kişiler, vize işlemleri adına gerekli evrakların temin ederek, vize başvuru işlemlerini gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İrlanda Konsolosluğu ve bunun yanı sıra İrlanda Büyükelçiliği de müracaatları bizzat kabul etmediğinden dolayı, vize müracaatında bulunacak olan kişilerin İrlanda Konsolosluğu tarafından yetki sahibi edilmiş olan vize başvuru merkezi ya da vize başvuru firmaları tarafından gerçekleştirmesi gerekmektedir.

 

Ayrıca İrlanda vize müracaatlarının değerlendirilmesi ve karara bağlanmasını akabinde bütünüyle, Birleşik Krallık vize ve göç dairesi yetkilileri tarafından kontrol edilmektedir. İzlanda vize başvurur ettiyse sahibi tarafından başvurunun reddedilmesi akabinde, verilen ret cevabına itiraz etme hakkına sahiptir. İtiraz, İrlanda Konsolosluğu’nun göndermiş olduğu olumsuz mektupta belirtilmiş olan gerekçelere nazara yapılması gerekmektedir.

 

İrlanda vizesi itiraz dilekçesi ise başvuru yapacak olan kişi tarafından yazılıp ıslak imzalı olacak bir şekilde gerekli yere imzalanması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişi rette sebebiyet veren durumları düzelttiğini kanıtlayacak belgeleri de dilekçeyle birlikte beyan etmesi gerekmektedir. Ayrıca İrlanda Konsolosluğu vize başvuruları, İrlanda ülkesine seyahat etme tarihinden en az 3 ay öncesine kadar yapılabilmektedir.

Birleşik Krallık Vizesi ile İrlanda Ülkesine Seyahat Edilebilir Mi?

Birleşik Krallık vizesi, ilan ülkesi seyahat gerçekleştirmek için geçerli değildir. Bunun yanı sıra Türkiye sınırları içerisine dahil olan bir grup ülke vatandaşları için, birleşik Krallık ve İrlanda arasında vize muafiyet programı başlatılmaktadır. Vize muafiyet programına göre ise  birleşik Krallık yani İngiltere, Galler, İskoçya ve kuzey İrlanda, İrlanda ülkesine geçiş yapacak olan kişilerden İrlanda vizesi talebinde bulunmamaktadır.

 

İrlanda vizesi

İrlanda vizesi

İrlanda Öğrenci Vizesi için gerekli evraklar

İrlanda Öğrenci Vizesi için gerekli evraklar

İrlanda Vize Ücreti 2020

İrlanda Vize Ücreti 2020

İrlanda Turist vizesi

İrlanda Turist vizesi

İrlanda’nın vize istemediği ülkeler

irlanda’nın vize istemediği ülkeler

İrlanda Turist Vizesi için gerekli Evraklar

İrlanda Turist Vizesi için gerekli Evraklar

İrlanda vizesi Nasıl Alınır

İrlanda vizesi Nasıl Alınır

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu