İrlanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İrlanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İrlanda 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

irlanda
irlanda

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İrlanda 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

İrlanda 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

İrlanda vizesi 2022 incelemesi yapılırken İrlanda’nın Schengen vizesi kapsamında bulunmadığı görülmektedir. Schengen vizesi ile İrlanda’ya giriş yapılmasına olanak verilmemektedir. Kişilerin İrlanda vizesi ile de Schengen ülkelerine giriş yapması mümkün olmayacaktır. Giriş için bilahare başvuru adımını tamamlamış olmanız gerekecektir.

Aracı Kurumlardan Yardım Alın

İrlanda vize işlemleri sırasında kişilerin aracı kurumlardan da destek almasına olanak verilmektedir. Aracı kurumlar ile alakalı olarak kişilerin kadro analizine dikkat etmeleri ve konunun uzmanı olan firmalar ile iş birliği yapmaları gerekmektedir. Kişilerin bu aşamada sorun yaşamaması için özellikle bazı ülkelerde vize başvurularının bireysel girişim ile kabul edilmediği de bildirilmelidir. Bireysel girişim ile yapılan başvuruların ABD gibi ülkelerde en baştan ret yanıtı ile karşılaştığı fark edilmektedir.

Aile Birleşimi

İrlanda konsolosluk randevu adımlarını tamamlarken en kapsamlı denetimlerin yapıldığı hususların başında aile birleşimi gelmektedir. Aile birleşimi kişilerin özellikle göndermiş oldukları evrakların yakından incelendiği seçeneklerdendir.

  • Aile birleşimi için kişilerin resmi nikah ile evli olmaları gerekmektedir.
  • Her iki eşin de kimlik bilgileri eksiksiz sunulmalıdır. Evliliğe dair resmi belgeler de iletilmelidir.
  • Kişinin öncelikli olan iş kategorilerinde yetkinliğinin olması durumunda ülkeye girişin çok daha kolay olacağının bildirilmesi gerekir.
  • Aile birleşimi adımlarından istifade ederken eğitim seviyesinden maddi birikime kadar her adım incelenecektir.
  • Başvuru adımlarını tamamlarken kişilerin sundukları pasaportun güncel tarihli olmasına da dikkat etmesi gerekir. Daha öncesinde bir Avrupa ülkesinden deport edilmiş olmanın kişilerin ülkeye girişini zorlaştıracağı da eklenmelidir.

Bu hususları dikkate alarak ve eğer mümkünse aracı bir danışmanlık kurumundan da destek alarak süreci tamamlamalısınız.

Başvuru Harcı

Vize başvuru adımının olumlu sonuçlanması için başvuru harcının belirtilen limitlere uygun şekilde yatırılması gerekir. Başvurunun yapılmasının sonrasında makbuzun da sunulması gerekir. Makbuzun yanı sıra ödeme adımları sistemde online olarak da kayıt altına alınmaktadır. Sistem ile alakalı incelemeler yapılırken vize başvurusunun ret yanıtı alması durumunda, bu ödemiş olduğunuz harcın iadesi gibi bir prosedürün olmadığını da eklemek gerekmektedir. Bu durum sadece İrlanda’da geçerli değildir. Diğer ülkelerde de ret yanıtı sonrası harç iadesi olmaz.

Güncel Bilgiler

irlandavizesi.gen.tr üzerinden İrlanda vizesine dair gerekli olan tüm güncel bilgilerden anlık şekilde istifade edebilirsiniz. Güncel bilgilere dair sorun meydana gelmemesi için kişilerin özellikle dikkate almaları gereken hususlar iletişim numaralarınız üzerinden de iletilecektir. Özellikle Kovid 19 sonrasında ülkelere giriş koşullarında çok kısa sürelerde büyük değişimler yaşanabilmektedir. Hatta ülkelere girişin kapatılması dahi söz konusu olabilir. Bu nedenle işlem akışını yakından incelemeniz gerekmektedir.

S.S.S

İrlanda Schengen ülkesi midir?

İrlanda bir Schengen ülkesi değildir.

İrlanda vize türleri nelerdir?

Turist, eğitim, staj, çalışma ve aile birleşimi gibi alanlarda vize talep adımını tamamlayabilirsiniz.

Vize başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Ortalama 4-12 hafta içerisinde başvurunun sonuçlanması sağlanır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu