İrlanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İrlanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İrlanda Vize ücretleri 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İrlanda Vize ücretleri

Belirli ülkelerden gelen kişilerin, ister hava, ister deniz veya kara yoluyla olsun, gelmeden önce geçerli bir İrlanda giriş vizesine ihtiyacı vardır. İrlanda vizesi, diğer tüm koşullarının yerine getirilmesine tabi olarak giriş yapmaya yetkili olduğunuzu gösteren pasaport veya seyahat belgenizin üzerine yerleştirilmiş bir sertifikadır.

Bu, vizeniz olsa bile Devlete giriş noktasında göçmenlik kontrolüne tabi olacağınız anlamına gelir. Ayrıca göçmenlik makamlarına da kayıt olmanız gerekebilir. İrlanda’yı 3 aydan daha kısa bir süre için ziyaret etmek isterseniz, örneğin tatillerde, kısa bir eğitim için veya iş toplantıları için, o zaman tek bir giriş için kısa süreli ‘C’ vizesine başvurabilirsiniz. Kısa süreli ‘C’ vizesi altında izin verilen maksimum kalış süresi 90 gündür. Ülkeye ‘C’ vizesi ile girerseniz, bu kalma izninizi uzatamazsınız.

İrlanda’ya 3 aydan fazla bir süre için seyahat etmek istiyorsanız, örneğin bir çalışma, iş için veya İrlanda’da halihazırda ikamet eden aile üyeleriyle kalıcı olarak İrlanda’ya yerleşmek için, uzun süreli kalış için başvurabilirsiniz. Uzun süreli bir ‘D’ vizesi alırsanız ve Devlette 3 aydan daha uzun süre kalmak isterseniz veya oturma izni almak isterseniz göçmenlik memuru tarafından size verilen izin süresinin ötesinde kayıt yaptırmanız gerekecektir.

Az sayıda ülkeden gelen kişilerin, başka bir ülkeye giderken İrlanda’ya vardıklarında da transit vizeye ihtiyaçları vardır. Transit vize, limandan veya havaalanından ayrılmanıza izin vermez. Aşağıdaki ülkelerden birinin vatandaşıysanız, Eyalete giriş yaparken geçerli bir İrlanda transit vizesine ihtiyacınız olacaktır: Afganistan, Irak, Arnavutluk, Lübnan, Küba, Moldova Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Nijerya, Eritre, Somali, Etiyopya, Sri Lanka, Gürcistan, Ukrayna, Gana, Zimbabve, İran ülkeleridir.

bu ülkelerden İrlanda’ya giriş yapacaksanız transit vizesine ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu vize kısa dönem veya uzun dönem vizelerinden bağımsız şekilde değerlendirilmekte olup transit vizesine sahip olan yolcular yalnızca havaalanı veya limanda bulunabilirler. Bu vizenin alınma sebebi başka bir ülkeye giderken geçiş yapılan güzergahta İrlanda’nın bulunmasıdır. İspanya vizesi ile veya herhangi bir schengen vizesi ile irlandaya seyahat edilemez.

Vize başvuru ücretleri aşağıdaki gibidir:

Tek giriş vize ücreti: 81 $

Çoklu giriş vize ücreti: 136 $

Transit vize ücreti: 35 $

Posta veya kurye ücretleri de bazı durumlarda alınabilir. Bu konudaki bilgileri ve yerel para biriminizdeki ücreti yerel Büyükelçiliğinizden, Konsolosluğunuzdan veya Vize Ofisinizden alınabilir.

Bazı başvuru sahiplerinin ücret ödemesi gerekmemektedir. Bu, başvuruyla birlikte ilişkinin kanıtının sağlanması koşuluyla, vize gerektiren eşleri ve İrlanda vatandaşları belirli aile üyelerini içerir. Ayrıca, bazı ülkelerden gelen başvuru sahiplerinin ücret ödemeleri gerekmemektedir. Bu zaman zaman değiştiği için, bu konudaki bilgiler yerel Büyükelçiliğinizden, Konsolosluğunuzdan veya Vize Ofisinizden alınmalıdır. Vize ücretinin, başvurunuzun işleme alınma maliyetini karşılayan bir yönetim ücretidir. Başvurunuz reddedilir veya geri çekilirse bu ücret iade edilemez.

Yeniden giriş vizeleri

Size verilen ilk vize, Devlete tek bir giriş için geçerlidir. Ülkeden kısa bir süre için ayrılmak isterseniz, yeniden giriş vizesine başvurmanız gerekebilir. Bu, tekrar giriş yapmak için yeniden giriş vizesine ihtiyacınız olduğunda Kuzey İrlanda’ya seyahat etmeyi içerir. Yeniden giriş vizesi alabilmeniz için Garda Ulusal Göçmenlik Bürosu’na (GNIB) kaydolmanız gerekir.

13 Mayıs 2019’tan itibaren, geçerli bir İrlanda Oturma İzni veya Garda Ulusal Göçmenlik Bürosu kartına sahip vize gerektiren bir vatandaşın İrlanda’ya gidip gelirken yeniden giriş vizesine ihtiyacı olmayacaktır. İrlanda oturma izni kartınız veya Garda Ulusal Göçmenlik Bürosu kartınız ve pasaportunuz kabul edilecektir. Hâlihazırda sunulmuş olan yeniden giriş vizeleri için yapılan başvurular iade edilecektir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu