İrlanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İrlanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İrlanda Vizesi 2022

İrlanda Vizesi 2022
İrlanda Vizesi 2022

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İrlanda vizesi 2022 talep adımlarını gerçekleştirirken dileyen kişilerin bizzat bireysel başvuru yapmalarına imkan verilmektedir dileyen kişilerin de aracı kurumlar üzerinden başvurularını iletmelerine olanak tanınmaktadır. İrlanda vizesi için daha öncesinde talepte bulunan ve ret yanıtı alan kişilerin bir dahaki başvurularında konunun uzmanı olan firmalardan destek alması asıl temel unsur olacaktır.

İrlanda Vizesi Gerekli Evraklar 2022

İrlanda vizesi 2022 talep ederken kullanmanız gereken başvuru formunu konsolosluğun internet sitesi üzerinden talep edebilirsiniz. İrlanda vizesi almak zor mu; başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve istenen tüm belgelerin sorunsuz şekilde iletilmesi durumunda zor bir süreç ile karşılaşmayacaksınız.

  • İrlanda vize başvurusu aşamasında 2 adet başvuru formunun ıslak imzalı şekilde sunulması gerekir. Kimlik belgesi ve ikametgah belgesinin de sunulması istenmektedir.
  • Başvuru aşamasında turist olarak talepte bulunan kişilerin otel rezervasyonu ve uçak gidiş dönüş bulgularına ilişkin de veri talep etmesi gerekmektedir. Başvuru aşamasına dair sorun yaşanmaması için tüm bu belgelerin güncel tarihli olarak sunulması gerekmektedir.
  • Başvuru sürecinde dikkate alınması gereken bir diğer husus da kesinlikle maddi durumdur. Kişilerin ülkeye kabul edilmeden önce, giriş sonrasında maddi masrafları karşılayacak birikime sahip olup olmadıklarını yansıtmaları gerekmektedir. Bu durum için hesap özetinin sunulması yeterli olacaktır. Öğrencilerden de bu aşamada talepte bulunulabilir. Kişilerin burs ve hibe tutarına dair bilgi vermesi yeterli olur.

İrlanda vizesi çıkar mı; İrlanda başvuru adımlarının sonrasında tüm bilgiler eksiksiz ise 4 hafta içerisinde vizenin sonuçlanacağı düşünülmektedir. İrlanda vizesi gerekli evraklar 2022 kategorisinde bir eksiklik olması ya da bir hata ile karşılaşılması durumunda başvuru aşamasının ret yanıtı alacağının da ayrıca bildirilmesi gerekmektedir.

-İrlanda Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

İrlanda aile birleşimi gerekli evraklar arasında hem İrlanda vatandaşı olan kişi hem de başvuruda bulunacak olan yabancının detaylı olarak tanınması amaçlanmaktadır. Aile birleşimi başvuru adımlarında tam tekmil nüfus kayıt örneği, maddi kaynaklar, tüberküloz testi, İrlanda vatandaşının bu vatandaşlık hakkını nasıl kazandığı gibi tüm bilgilerin eksiksiz bir biçimde sunulması gerekmektedir. İrlanda vizesi 2022 talep adımlarında aile birleşimi talep eden ve onay alan kişilerin hanelerinin resmi olarak bazı aralıklar ile ziyaret edileceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Bu şekilde ülkeye giriş gerekçesi ile hali hazırda mevcut olan etkinliklerin uyum içerisinde olup olmadığı kontrol edilir.

İrlanda vizesi 2022 talep ederken sunduğunuz gerekçe ile ülkeye giriş sonrasındaki işlemlerinizin uyumlu olmaması durumunda oturum izniniz iptal edilebilir. Aile birleşimi ile vatandaşlık başvurusunun da karıştırılmaması gerekir. Vatandaşlık başvurusunda bulunmak için öncelikle 5 sene boyunca İrlanda’da yaşamanız gerekmektedir. İrlanda vatandaşı ile evlenmek sizin anında İrlanda vatandaşlığı hakkı alacağınız manasına gelmemektedir.

-İrlanda Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

İrlanda çalışma vizesi gerekli evraklar kapsamında kişilerin özellikle hangi iş deneyimlerine sahip oldukları ve hangi okullardan mezun olduklarına ilişkin bilgilendirme sunmaları gerekmektedir. Öncelikli alanlar olarak belirlenmiş olan tıp ve mühendislik gibi sahalarda İrlanda’nın katma değerine katkı sağlayacağı tahmin edilen kişilere çalışma izni çok daha kolay bir biçimde verilmektedir. Bunun yanı sıra referans mektuplarınızı da sunarak ne derece yetkin olduğunuzu bir kere daha kanıtlama fırsatını elde edeceksiniz. İrlanda vizesi 2022 kapsamında çalışma izni alma aşamasını olabildiğince kolay bir hale getirmek için kurumsal bir firmadan davet mektubu almanızın da oldukça önemli olduğu belirtilmelidir. Davet mektubu sayesinde hangi pozisyonda hangi görevde ve hangi koşullarda işe alındığınız ile alakalı gerekli olan bilgilendirmeler tarafınıza eksiksiz bir biçimde sunulacaktır.

-İrlanda Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

İrlanda öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında kişilerin hangi okuldan kabul aldığına dair de bilgiler bulunmalıdır. Hatta bazı durumlarda okulun eğitim yaptığı dile hakim olup olmadığınıza ilişkin de bilgilendirmeler talep edilebilmektedir. İrlanda vizesi 2022 talep ederken tüm bu evrakların detaylıca toplanması ve dikkate alınması gerekir.

İrlanda Vizesi Ücreti 2022

İrlanda vizesi ücreti 2022 ödemeden başvuru adımının geçerli olması mümkün değildir. Başvurunuzun değerlendirmeye alınması için öncelikli olarak vize başvuru harcının yatırılmış olması gerekir. Ödeme adımının akabinde ödemenin yapıldığına ilişkin size verilen makbuzu da saklamalısınız. İrlanda vizesi 2022 kapsamında ret yanıtı alan kişilerin, vize harç tutarının iadesini talep etme hakkı da olmayacaktır. Vize başvurusu ret yanıtı alırsa, yatırılan harç tutarı da yanmış olacaktır. Bu durum pasaport için geçerli değildir. Örneğin pasaport almak için önemli olan 2 ödemenin defter bedeli ve harç ücretinin yatırılmasından sonra pasaportunuzu almaktan vazgeçmeniz durumunda yatırdığınız tutarın tarafınıza iade edileceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir.

İrlanda Vizesi Aile Birleşimi 2022

İrlanda vizesi aile birleşimi 2022 talep adımlarında kişilerin öncelikli olarak evliliklerinin resmi temelde tamamlandığının bilgisini vermeleri gerekmektedir. İrlanda vatandaşı olan bir şahıs ile evlenmeniz durumunda aile birleşimi kategorisi üzerinden oturum talep edilmesi söz konusu olabilmektedir. Diğer kategorilere göre daha detaylı denetimler uygulanmaktadır. Bu fırsatın kötüye kullanılmasının önüne geçilmesi için büyük çaba sarf edilmektedir. Aile birleşimi kapsamında sunulacak olan belgelerin noter onaylı olmak koşulu ile ülke diline çevrilmesi gerekmektedir.

İrlanda vizesi 2022 talep adımlarında kişilerin dikkate alması gereken bir diğer husus da daha öncesinde evlilik yapılıp yapılmadığıdır. Bu ilk evliliğiniz değilse, öncesinde yapmış olduğunuz evliliğin boşanma ile sonuçlandığını yansıtan resmi evrakları da sunmanız gerekmektedir. Ayrıca bu evlilikten olan çocukların TC kimlik numaraları, adları soyadları ve velayetlerine ilişkin bilgiler de talep edilen unsurlar arasında yer almaktadır.

İrlanda Çalışma Vizesi 2022

İrlanda çalışma vizesi 2022 talep etmeden ülkede istihdam edilen kişiler tespit edildikleri anda sınır dışı edileceklerdir. Başvuru adımlarının hemen sonrasında çalışma vizesi için gerekli olan belgelerin ve bilgilerin derlenmesi durumunda onay almak oldukça kolay olacaktır. İrlanda vizesi 2022 talep aşamasında çalışma vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin AB üyesi ülkelerde daha öncesinde onay almış olması durumunda İrlanda’dan da onay alması daha kolay bir hal alacaktır. Çalışma vizesi almayan kişilerin iş yerinde meydana gelen sorunlarda özlük haklarını korumaları maalesef ki mümkün olmayacaktır.

İrlanda Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

İrlanda eğitim & Erasmus vizesi 2022 talep edilirken öncelikli olarak okullar arası iş birliği ile oluşturulan öğrenci değişim programına katılımı hak etmeniz gerekmektedir. Katılım için hem lisans ortalamanızın yüksek olması hem de program çerçevesinde yapılan dil sınavından geçerli bir not alınması gerekmektedir.

İrlanda vizesi 2022 Erasmus kategorisinde talep edildiği zaman onay almak diğer seçeneklere göre çok daha kolay bir biçimde tamamlanmaktadır. İşlemlerde bir sorun olduğu zaman üniversitelerin Erasmus ofisleri konu ile alakalı gerekli bilgilendirmeleri sunmaktadır. Sadece eğitime devam etmek değil aynı zamanda Erasmus staj programları ile farklı ülkelerde iş deneyimi edinmek de mümkün kılınmaktadır.

İrlanda Vize Formu ve Dilekçe için tıklayınız; https://www.eraytur.com/irlanda-vize-formu-ve-dilekce/

[toggle title=”İrlanda vizesi ne zaman çıkar?”]

Başvuruların iletilmesinin hemen akabinde 4 hafta içerisinde başvurunun sonuçlanması beklenmektedir.[/toggle]

[toggle title=”Başvuru ret yanıtı alırsa ne yapılmalıdır?”]

Başvurunun ret yanıtı alması durumunda konsolosluklar tarafından belirtilen zaman aralığında reddi itiraz başvurusunda bulunulmasına olanak verilmektedir.[/toggle]

[toggle title=”Aile birleşimi koşulu nedir?”]

Vizenizi aile birleşimi kategorisi üzerinden talep etmek isterseniz, İrlanda vatandaşı ile evli olmanız gerekmektedir.[/toggle]

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu