İrlanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İrlanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İrlanda Konsolosluk İşlemleri

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İrlanda Konsolosluk İşlemleri

İrlanda konsolosluk işlemleri ve İrlanda Büyükelçiliği ile yapılacak olan işlemler başvuruları bünyesine dahil olmak üzere,  başvuruları direkt olarak kabul etmemektedir. Başvurular İrlanda diplomatik temsilcilikleri tarafından yetki sahibi edilmiş olan başvuru merkezleri ya da vize başvuru firmaları tarafından sağlanmaktadır. İrlanda üzerinden herhangi bir ülkeye gidecek olan aktarmalı seyahat etmesi gereken şahıslar, İrlanda İstanbul konsolosluğuna direkt olarak transit vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

 

Bu kişiler eğer İrlanda üzerinden aktarmalı olacak bir şekilde gideceği ülkenin vize prosedürüne eksiksiz bir şekilde Yerine getirmiş ve gidecek olduğu ülke 24 saat içerisinde geçiş yapacaklar ise, İrlanda konsolosluğuna vize başvurusu yapmak zorunda değillerdir. İzlanda’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde oturum izni sahip bir üçüncü ülke vatandaşları ise, İrlanda Konsolosluğu tarafınca kısa süreli yani 90 güne kadar yüzde için öngörülecek olan prosedürü yerine getirmek ile zorunlu tutulmaktadırlar.

 

İrlanda Vizesinden Muaf Ülkeler

Geçerli bir Schengen vizesi İrlanda seyahati adına geçerli bulunmamaktadır. Bazı ülkeler adına muafiyet programı başlatılmıştır ancak Schengen vizesi ile İrlanda ülkesine giriş yapılamamaktadır. İrlanda vize muafiyeti programı uygulanacak olan ülkeler içermektedir. Ayrıca İngilizce dil olarak da başvuru formu doldurulması gerekmektedir. İrlanda vizesi sadece İrlanda topraklarında dahilinde mevcuttur. İrlanda vizesi ülkeye girişi garanti etmemektedir.

 

İrlanda göçmen bürosu memurları tarafından başvuru sahibinin İrlandaya girişini onaylaması ya da reddetmesi yetkisine sahiptir. Bunun yanı sıra İran ülkesine seyahat edecek olan vize başvuru sahipleri, sunmuş oldukları belgelerin asıllarını ve fotokopilerini kesinlikle yanında bulundurmaları tavsiye edilmekte. İrlanda ülkesinde konaklama süresi, ülkeye giriş sınırlarında göçmen bürosu memurları tarafından belirtilmektedir.

 

İrlanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İrlanda vize başvurusu, İrlanda Konsolosluğu tarafından yetki sahibi edilmiş olan toplama birimi ve vize başvuru merkezleri veyahut vize başvuru firmaları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. İrlanda vize başvuru merkezi, diğer İrlanda vize taleplerini konsolosluğa iletmekle görevli vize başvuru merkezleri olarak bilinmektedir.

 

İrlanda Vize Başvurusu Nasıl İşlemektedir?

İrlanda vize başvurusu, İrlanda Konsolosluğun yetki sahibi edilmiş olan vize başvuru merkezine ya da vize başvuru firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. İrlanda vize başvuru merkezi ve diğer irademizin taleplerini konsolosluğa iletmek ile yükümlü olan görevli vize başvuru merkezleri Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ki vatandaşların İrlanda yüzdesini artan taleplerini karşılamak amacı ile hizmet sağlamaktadır.

 

İrlanda Büyükelçiliğine kurum ve hizmet merkezleri, İrlanda vize başvurularını kabul eden vize hizmet merkezleri başvuru yapacak kişiyi yönlendirme yetkisi ne sahip değildir. Başvuru sahibi ise kendine en uygun vize türünü ve seyahat nedenine göre belirledikten daha sonra İrlanda vizesi başvurusu adına merkezleri ek hizmetlerden faydalanabilme hakkına sahiptir.

 

İrlanda Vizesi Genel Bilgiler

İrlanda Konsolosluğu, İzlanda’ya seyahat edecek olan kişilere borda pasaport, hizmet pasaportu, diplomatik pasaportu ve hususi pasaporta sahip olan kişiler Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan vatandaşlar İrlanda Konsolosluğu vize müracaatında bulunma hakkına sahiptir. İrlanda’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İrlanda vizesini alma açısından tabi tutulmaktadırlar. Herhangi bir ülkeye geçiş yapmak için İrlanda ülkesi üzerinden aktarma yapacak olan yolcular ise, İrlanda Konsolosluğu trance vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

 

Ancak söz konusu transit geçiş 24 saatlik süre zarfı içerisinde gerçekleşecek ise ve gidilecek olan ülkeye ilişkin vize evrak ve benzeri eksiklik söz konusu değil ise kişi transit vize başvurusundan muaf bir şekilde tutulmaktadır. İrlanda Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti’nde oturum iznine sahip olan üçüncü ülke vatandaşları için, başvuruları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulanan İrlanda kısa süreli yani 90 günden daha kısa sürecek vize prosedürü ile aynı şekilde işleme almaktadır.

 

İrlanda Vizesi Adına Gerekli Evraklar Nelerdir?

İrlanda vize müracaatında belirli belgeler mevcuttur. İrlanda vize evrakları vize amacına ve Seyhan süresine bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Kişi en uygun vize türü belirlendikten daha sonra, başvuru yapacak olan kişiler seçmiş oldukları vize türleri adına tavsiye edilecek belgeleri kontrol ederek İrlanda vize başvurularını tamamlaya bilmektedirler.

 

Her bir vize kategorisi ve başvuru sahibinin mesleki pozisyonunu ve buna göre evrak listesinde değişkenlikler göstermektedir. İrlanda vizesi adına ibraz edilecek olan tüm belgeler İngilizce dilinde hazırlanmış ve yazılmış olması gerekmektedir. Çevirisi yapılmamış belgeli evrak sahipleri ise, başvuruları kesinlikle ret sonuç almaktadır. İrlanda vizesi adına yapılacak olan başvuruların tamamı tamamlandıktan daha sonra, evraklar ile ilgili tüm sorumluluk başvuru sahibine aittir.

 

İrlanda Vize Başvuru Formu ve Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkiye sınırları içerisinden İrlanda sınırlarına gerçekleştirilecek olan seyahatlerin nedeni ve kapsamı içerisinde en iyi şekilde tanımlayacak İrlanda vize başvuru formu için gerekli evraklar, konsolosluğa tarafımca belirlenmiştir. Ayrıca başvuru yapacak olan kişilerin kişisel bilgileri ve seyahat detaylarını da içerecek bilgi alanlarından oluşum sağlamaktadır. Belirtilmesi gereken önemli 1 nokta ise, İzlanda vize başvurularında kısa süre önce gerçekleştirilmiş olan İrlanda seyahatleri bulunmayacak başvurular için, birden çok seyahati kapsayacak vize verilmemektedir.

 

Birden çok seyahat için vize başvurusu yapabilmek adına daha önceden en az iki kez İrlanda vizesi alınmış olması gerekmektedir. Vizelerin şartlarınca, uygun seyahatler gerçekleştirmiş olmak gerekmektedir. En az iki adet boş sayfası bulunan ve seyahat dönüş tarihinden itibaren ise en az altı ay daha geçerliliğini koruyacak pasaporta ek olarak;

  • Pasaporta yer alan tüm işlenmiş sayfaları fotokopi ve çıktıları, eski Pasaportlar ve olumsuz cevap doğrultusunda alınmış olan başvuruların orijinal ret kararı, imza sirküleri, sicil gazetesi, faaliyet belgesi vergi devası içilecek şirketin bilgileri, başvuru yapacak kişi Çiftçi ise ziraat ve tarım odalar birliğinden alınmış olan çiftçi sertifikası, son üç aya ait maaş bordrosu, uçak gidiş dönüş tarihleri ile uyumlu otel rezervasyon bilgileri, İngiltere üzerinden gerçekleştirilecek olan seyahatler için İngiltere seyahat planı detayları, seyahat güzergahı ve süresinin tamamını kapsayacak bir şekilde gerekli olan tüm belge kriterlerini karşılayacak seyahat sağlık sigortasını gösteren bir belge ve bunun beraberinde seyahat masrafları nasıl karşılayacağını açıklayacak masraf ilan bilgileri de başvuru formu içerisinde yer alması gerekmektedir. Ayrıca İrlanda seyahatlerini karşılayacak iş, konferans ve tıbbi tedavi kapsamı içerisinde gerçekleştirilecek olan başvuru sahiplerinin, kişisel bilgilerinin yanı sıra;
  • Başvuru yapacak olan kişinin geçmiş seyahatlerini ait bilgiler, eski başvuruların reddi ve onaylarının detayları, çalışma durumu ile ilgili belgeler, seyahat tek başına gerçekleşmeyecek ise seyahate katılacak olan diğer başvuru sahibinin de bilgileri ve İrlanda’da sağlanacak olan konaklama seçenek bilgilerinin iletilmesi gerekmektedir.

İrlanda Eğitim Vizesi ve Gerekli Evraklar Nelerdir?

İrlanda eğitim vizesi adına gerçekleştirilmesi gereken evraklar arasında;

  • İzlanda’da bir eğitim dersine kabul edildiğine dair gösteren bir belge, üniversitenin adı, eğitim süresi, harç masrafları nasıl ve kim tarafından karşılanacağına dair bir belge, daha önceden İrlanda’da eğitim görülmüş ise, bu belgenin ders ve tarih detayları, başvuru sahibinin İngilizce konuşabildiğine Dair sınavlardan alınmış olan sınav sonucu, başvuru sahibinin eğitim alanı ile ilgili yeterlilik seviyeleri ve İrlanda da kalış süresini kapsayacak finansal plan detayları kesinlikle talep edilmektedir.

 

İrlanda vize Ücreti

İrlanda vize Ücreti

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar 2019

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar 2019

İrlanda D tipi vize

İrlanda D tipi vize

İrlanda vizesi ekşi

İrlanda vizesi ekşi

İrlanda Konsolosluğu Ankara

İrlanda Konsolosluğu Ankara

İrlanda vizesi Kaç Günde Çıkar

İrlanda vizesi Kaç Günde Çıkar

İrlanda’nın vize istemediği ülkeler

irlanda’nın vize istemediği ülkeler

İrlanda vize başvurusu

İrlanda vize başvurusu

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu