İrlanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İrlanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İrlanda Randevu Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İrlanda Randevu Formu

İrlanda randevu formu, İrlanda ve dilekçe vize başvuru işlemlerinde kolaylık sağlaması adına talep edilmektedir. Bunun yanı sıra resmi bir geçerliliği bulunmamaktadır ayrıca randevu başvurumun dilekçeleri şahsi kriterler ve seyahat amacı doğrultusunda uygun olacak bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

 

İrlanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İrlanda vize başvuruları, İrlanda Büyükelçiliği ya da İrlanda Başkonsolosluğu taraflarınca yetki sahibi edilmiş olan vize başvuru merkezleri ya da vize başvuru firmaları tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca vizenin kategorisi belirlendikten daha sonra ülkenin diplomatik temsilciler tarafından hazırlanması gereken bütün evraklar hakkında detaylı bilgilerin alınması ve bunun beraberinde evrakların eksiksiz bir Şekilde kişiye ulaştırılması sağlanmaktadır.

 

Ayrıca başvuru için temsilciliklerden randevu alındığı taktirde, evraklar bu doğrultuda teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru yapıldı esnada, ek evrak olarak parmak izi taraması bulunmamaktadır. Bütün işlemler halledildikten daha sonra süreç içerisinde sorun yaşamamız adına sistemin vizesi on iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

 

Ancak eksik evraklar ya da yanlış bilgilerin beyan edilmesi halinde kişinin yapmış olduğu İrlanda vize başvuru değerlendirme süreci uzaya bilmektedir. Bu nedenden dolayı kişinin seyahat nedenine ve istenilen kriterler doğrultusunda hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca İrlanda vize başvurusu en geç olarak üç ay öncesinden de yapılabilmektedir.

 

İrlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İrlanda vize işlemlerinde karar verme yetki sadece İrlanda başkonsolosluklarına ya da büyükelçiliklerine aittir. Gerekli evrakların teslimi itibari ile 10 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Ancak istisnai durumlar kapsamı içerisinde de bu süre uzayabilmektedir. Bu nedenler doğrultusunda, İrlanda adına yapılacak olan vize başvurularında seyahat tarihinden en az 3 ay öncesinden yapılması ve çıkış zamanını geciktirilmemesi açısından yetkililer tarafından kişiye tavsiye edilmektedir. Ayrıca 15 günden daha az bir süre zarfı içerisinde yapılacak olan başvuru ve teslim işlemleri yetkilendirilmiş olan merkezin işlem görme süresi esnasında İrlanda Büyükelçiliği ya da İrlanda Konsolosluğu bu işlemlerden sorumlu tutulmamaktadır.

 

İrlanda Vize Ücretleri Ne Kadar?

İrlanda vize ücretleri, kişinin seyahat amacı doğrultusunda farklılıklar göstermektedir. Yapılacak olan vize kategorisinde değişiklik vize haç ücretini de etkilemektedir. Vize danışmanlık ücretleri ise evrak tesliminde kullanılacak olan kurye ve kargo bedellerini ekstra bir hizmete tabi tutmasından dolayı ayrıca ödenmesi gereklidir.

 

İrlanda ülkesinde vatandaşların eşleri ya da arkadaşlarının ayrı bireyleri ve 12 yaşın altında bulunan çocuklar için biz ücreti alınmamaktadır. Bunun yanı sıra diplomatik bir hizmeti pasaport sahibi olan kişinin araştırmaya da bilimsel doğrular da seyahat etmeleri de yine ücretleri tabi tutulmamaktadır.

 

İrlanda Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi

İrlanda seyahat sağlık sigortası Schengen ülkelerine dahil bulunmadığından dolayı, kişinin alacak oldu sen ya sağlık sigortasının üzerinde mutlaka İrlanda ibaresinin geçmesi gerekmektedir. Ayrıca bu nedenden dolayı ile birlikte İrlanda vizeye sahip olacak olan kişiler Schengen ülkelerine giriş yapamamaktadır.

İrlanda seyahat gerçekleştirmek isteyen tüm başvuru sahipleri adına İrlanda’nın kendi kriterlerine göre vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra çok girişli bir Schengen vizesi ne sahip olan vatandaşlar ise, İrlanda ülkesine giriş yapma hakkı bulunmaktadır. İrlanda Schengen alanı kapsamındadır ancak Schengen vizesi ne tabi değildir. Bu nedenden dolayı yapılacak olan zorunu sen ya sağlık sigortası da İrlanda ülkesini ibaresini bulundurması gerekmektedir.

 

İrlanda Vize Başvurusu Detayları

İrlanda vize başvuruları kategorilere göre farklılıklar göstermektedir. En fazla 90 güne kadar verilebilen kısa süreli İrlanda vizesi, 90 günden daha fazla kalma gerektiren durumlarda ise İrlanda uzun süreli vize talep edilmektedir. 180 günden daha uzun konaklama planlanıyor ise, İrlanda oturum izni başvurusunda bulunması gerekmektedir.

 

Ayrıca İrlanda vize başvuru formu doldurulur iken ne amaç doğrultusunda ziyaret edileceği, konaklanacak adres ve seyahat süresi kesinlikle belirtilmesi gerekmektedir. Yakın bir geçmişte İrlanda vizesi ne sahip olmamış kişilerin turistik vize başvuruları çoğunlukla tek girişli bir şekilde verilmektedir. Daha önceden iki kez İrlanda vizesi alınmış ise kişi o zaman çok girişte İrlanda vizesi verilebilmektedir. Ancak çok geç bizleri sadece kısa süre adını başvuru sahibine imtiyaz sağlamaktadır.

 

Çok girişte bir kısa tipi İrlanda vizesi, ikamesi yönetecek kurallardan başvuru sahibinin muaf tutmamaktadır.90 günlük bir süre boyunca İrlanda ülkesinde yeni bir 90 gün için başvuru sahibine ülkeye giriş için izin tanımamaktadır. Bu durumdan dolayı suistimal eden pasaport sahiplerini ise bir sonraki başvuruları direkt olarak reddedilmektedir. Çok girişte İrlanda kısa süreli vize onaylanması yalnızca Türkiye sınırları içerisindeki İrlanda ülke temsilciliklerin insiyatifi altında olmaktadır. Ayrıca İrlanda  vize başvuruları için, başvuruda bulunmak istenen kişi vize türünde tek girişte ya da çok girişli vize talep edildi özelliklerini belirtmesi gerekmektedir.

 

Çalışmak, eğitim görmek ya da aile ve arkadaş birleşimi gibi sebeplerden dolayı ülkesine seyahat edecek kişiler uzun süreli vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı İrlanda uzun süreli vize başvurusunda bulunacak olan kişiler tek girişli uzun süre vize talebinde bulunabilmektedir. Girişim, ticaret ve çalışma bakanlığı taraflarınca verilecek olan yeşil kart sahipleri ise, ya da çalışma iznine sahip olan bir hemşire ise kişi, çok girişli İrlanda vizesine tabi tutulabilmektedir.

 

İrlanda Uzun Süreli Vize Başvurusu

İzlanda uzun süreli vize başvurusu almak isteyen kişiler ister çok ister daha fazla bir girişe sahip olursa olsun, İrlanda’da 90 günden fazla kalmayı planlıyor ise kesinlikle yetkili makamlara İrlanda uzun süreli başvuru mülakat yapmak zorundadır.

 

Ayrıca İrlanda vizesi adına gerekli olan tüm belgeler haricinde ise İrlanda Konsolosluğu ve vize işlem süreci amacı için kişiler evrak talebinde bulunabilme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ise yetkililer tarafınca aranarak mutlaka kişi durumdan haberdar edilir. İrlanda Konsolosluğu’nu vermiş olduğu iletişim adreslerinden kişiler ulaşamaz ise ve talep ettikleri evrakları temin edemez ise vize başvuruları olumsuz bir şekilde sonuç bulabilmektedir. Bunun yanı sıra teslim edilmiş olan evrakların güncel olması da kişinin başvuru yapmadan önce dikkat etmesi gereken etmenler arasında bulunmaktadır.

 

Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra kişinin başvuru esnasında kullanacak olduğum mevcut pasaportun geçerlik süresi, pasaportun içerisinde bulunacak olan iki adet sayfanın da vizenin işlenebilir olması açısından oldukça büyük önem arz etmektedir. Ayrıca birbiri ile uyumlu göstermeyen bilgilerin beyan edilmesi sonucunda, kişinin yapmış olduğu İrlanda vize başvurusu net bir şekilde olumsuz sonuçlanmaktadır. Ayrıca İrlanda gezisi adına en önemli evraklardan bir tanesi ise seyahat sağlık sigortasıdır. Kişisel sağlık sorunlarına nazaran seyahat sağlık sigortasını kesinlikle yaptırılması gerekmektedir. İrlanda ülkesini turistik bir gezi, ticari bir gezi ya da aile ziyareti nedeniyle kısa süreli seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri, pasaportlarındaki geçerlilik ve almış olduğu vize mevcut değilse İzlanda vize işlemlerine tabi tutulmaktadır.

 

Ayrıca özel bir diplomatik pasaporta sahip değilse, yeşil ve griyi pasaporta dahil olmak üzere tüm pasaport sahipleri İranda vize başvurusuna tabi sunmaktadırlar. Ayrıca İrlanda başvuru formu İngilizce dilinde doldurulması zorunludur. Kişinin başvuru yaparken oldukça dikkatli olması gerekmektedir.

İrlanda Konsolosluğu Ankara

İrlanda Konsolosluğu Ankara

İrlanda Konsolosluğu İzmir

İrlanda Konsolosluğu İzmir

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar 2019

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar 2019

İrlanda vizesi

İrlanda vizesi

İrlanda vizesi Nasıl Alınır

İrlanda vizesi Nasıl Alınır

İrlanda vize Ücreti

İrlanda vize Ücreti

VFS online randevu

VFS online randevu

VFS Global

VFS Global

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu