İrlanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İrlanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İrlanda Uzun Süreli Vize

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İrlanda Uzun Süreli Vize

İrlanda uzun süreli vizeler, 90 günden daha fazla konaklama gerektirecek durumlar için uzun süreli vize talep edilmesi gerekmektedir. 180 gün süre zarfından daha uzun kalmak planlanıyor ise, İrlanda oturum izni başvurusunda bulunulması gerekmektedir. İrlanda vize başvuru formu doldurulur iken, kişinin hangi amaç doğrultusunda ziyaret gerçekleştireceği Niğde, konaklayacak adresini de seye süresinde mutlaka belirtmesi gerekmektedir.

 

Ayrıca bunun yanı sıra, form doldurulur iken dikkat edilmesi gereken hususları da detaylıca incelenmesi gerekmektedir. Kişi yakın geçmişte İrlanda vizesi almamış ise turistik vize Başvuruları çoğunlukla tek girişli bir şekilde onay verilmektedir. Eğer daha önceden iki kez İrlanda vizesi almış ve ülkenin güvenlik şartlarını uyumuş ise çok girişte İrlanda vizesi başvurusunda bulunabilme hakkına sahiptir. Ancak çok geniş sadece kısa süreli seyahatler amacı doğrultusunda imtiyaz sağlamaktadır. Çok girişli, kısa süre İrlanda vizesi ikamet yönetecek kurallardan başvuru sahibini muaf tutmamaktadır.

 

90 gün süresince, İrlanda ülkesinde kalındıktan daha sonra yeni bir 90 gün adına başvuru sahibine ülkeye giriş izni tanınmaktadır. Bu durumu suistimal edecek pasaport sahipleri ise, bir sonraki başvuruları olumsuz bir şekilde sonuç almaktadır. Çok girişte İrlanda kısa süreli vizesinin onaylanmasını yalnızca, Türkiye sınırı içerisindeki İrlanda temsilcilerinin insiyatifi altında olmaktadır. İzlanda vize başvurularında, başvuruda bulunmak istenilen vize türünde tek girişli veyahut çok girişli vize talep edildi özellikle belirtilmesi gerekmektedir.

 

Eğitim görmek, iş kurmak ya da aile birleşimi gibi sebeplerden dolayı İrlanda ülkesine seyahat gerçekleştirecek olanlar uzun süreli vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı İrlanda uzun süreli vize başvurusunda bulunacak olan kişiler tek girişli İrlanda uzun vize başvurusunda bulunabilmektedir. Ayrıca girişim, ticaret ve çalışma Bakanı taraflarınca verilmiş bir yeşil kart sahibi ise kişi, çalışma iznine sahip bir hemşire ise çok girişli İrlanda vizesi başvurusunda bulunabilme hakkına sahiptir.

 

İrlanda Uzun Süreli Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Uzun süreli vize almış bir şahıs, tekrardan ister çok girişli ister tek girişli seyahat nedeniyle İrlanda ülkesine 90 günden daha fazla kalmayı planlıyorsa ülkeye girişini müteakip 90 gün içerisinde göçmenlik bürosuna kaydını yaptırması gerekmektedir.

 

Başvuru sahibi göçmenlik bürosu kartı olarak bilinen kayıt sertifikasında aldıktan daha sonra çok girişte bir vize için dilerse başvuruda bulunabilme hakkına sahiptir. Ayrıca online kısa süreli vize başvuru formu doldurulur iken dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Uzun süreli vize başvuruları adına kişi İrlanda Konsolosluğu ile İrtibata geçmesi tavsiye edilmektedir.

 

İrlanda Aile Ziyaret Vizesi

İrlanda ülkesi için ayrı ziyaret vizesi ve turistik vizeler aynı tip vize kategorisi altında bulunmaktadır. İlan değil ayrı ziyaret vizesi kısa süreli bir vize türü olarak bilinmektedir. Türkiye cumhuriyetine ait bir pasaport sahibi olan kişilerin İrlanda ülkesindeki göçmenlik bürosu yetkilisinin vermiş olduğu süre dahi kapsamında ilan ülkesini ziyaret edebilme hakkına sahiptir.

 

Türkiye cumhuriyetine ait olan vatandaşlar ise pasaport türüne bakılmaksızın tüm Türkiye cumhuriyeti vatandaşları İrlanda vize prosedürüne bir şekilde tabi tutulmaktadır. İrlanda vize başvuru formu online bir şekilde doldurulmaktadır. Online vize başvuru formu doldurulduktan daha sonra, İrlanda vize başvuru işlemleri tamamlanmamaktadır.

 

Başvuru formunda kesinlikle destekleyici bilgilerin ve evrakların eklenmesi tavsiye edilmektedir. İrlanda ayrı ziyaret vizesi talebi için SSK ile çalışacak olan kişilerin istenilen evrak ve formları taraflara ulaştırılması gerekmektedir.

 

İrlanda Vize Reddi

İrlanda vizesinin reddi alındıktan daha sonra kişi pasaportu ile beraber bir de net sebeplerini belirtecek bir mektup beyan etmesi gerekmektedir. Bu mektup içerisinde kişinin başvursun neden olumsuz bir şekilde sonuçlanacağını dair ayrıntılar açıkça belirtilmektedir. Başvurular yanlış değerlendirildiği düşünülür ise, itiraz dilekçesi ile verilecek olarak redde itiraz hakkına sahiptir.

 

İrlanda ülkesi için vize reddi mektubunda belirtilecek süre içerisinde redde itiraz dilekçesi yazıldıktan daha sonra, bunu destekleyecek evrakları da ekleyerek tekrar başvuru değerlendirmesi talep etme hakkı bulunmaktadır. Yanlış değerlendirildiği düşünülen sebepleri itiraz dilekçesinde ayrıntılı bir şekilde ve ikna edici bir düzende anlatılması oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca bunu destekleyecek belgeleri anlaşılır ve net bir şekilde ibraz ediyor olması da gerekmektedir. Bunun sonucunda ise olumlu sonuçlanması adına çok büyük bir artı kazandıracaktır.

 

Değerlendirmesi tekrar sonuç bulması halinde yine olumsuz bir karar ile kişiye geri dönüş yapılır ise, bu şartları ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapılması gerekmektedi. Akabinde bizler etti İrlanda aldıysanız olumsuz bir cevaba sebep olan nedenleri ortadan kaldırmadan tekrar başvuru yapılmak kişinin sicil kaydına işlemektedir. Bu nedenden dolayı vize reddi alındıktan daha sonra en doğru şekilde analiz etmeli ve neden olumsuz bir şekilde cevap alındığını tek tek incelemesi gerekmektedir. Tekrar başvuru yapılacak ise bu seçenekler bilgi ışığında düşünmesi gerekmektedir.

 

İrlanda Vize İşlemlerine dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

İrlanda vize işlemleri esnasında dikkat edilmesi gereken ler en başta doğru başvuru kategorisinin seçilmesi ile başlanmaktadır. Başvuru nedenini ve başvurunun içeriğine ve Aynı zamanda seyahat süresine bağlı olarak kişi için en doğru kategori seçildikten daha sonra bu sürece başlanması önemlidir.

 

Bunun nedeni ise, kişinin kategorisini doğru seçmişsin akabinde bütün başvuru buna göre şekil almaktadır. Buradan sonra ise kişiden kategorisine doğru vize hazırlanması istenmektedir. Evrakların en doğru bir şekilde hazırlığımızı en önemli roldür. Burada doğrudan güncel haliyle ve istenilen nitelikte ki formatlar doğrultusunda evrakları ve belgeleri hazırlanması istenmektedir. Ayrıca gerek görülmesi halinde talep edilen dile onaylı bir şekilde tercüme ile hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayacak olan başvuru dosyaları, başvuru merkezinde ya da başvuru firmalarında işleme dahi alınmamaktadır. Gerekli tekrar istenen formatta hazırlanması gerekmektedir. Bu esnada çoğu evraklar güncelliğini getirdiğinden dolayı güncellik Konusuna başvuru yapacak olan kişi ekstra bir şekilde dikkat etmesi gerekmektedir.

 

Ayrıca seyahat tarihleri bile riske girebilmektedir. İrlanda vizesi alınırken, başvuru yapacak olan kişinin dikkat edilenler arasında bir diğer konusu ise sunulacak olan evrakları onlar illa da vize başvuru formundaki bilgileri ile birbirini kesinlikle desteklemesi gerekmektedir. Ayrıca kesinlikle bu şekilde tamamlanması arz edilmektedir. Yazılacak olan vize talep dilekçesi ise, aynı bilgiler doğrultusunda hazırlandı taktirde kişinin vize başvuru içeriği oldukça inandırıcı ve net bir şekilde olacaktır.

 

İrlanda Vize Ücreti 2020

İrlanda vize ücreti, belirlenir iken kişinin yapmış olduğu başvuru kategorisine göre farklılıklar göstermektedir. Ayrıca başvuru kategorisindende ziyade, alacak olduğu vizenin giriş sayısına bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Ancak, kişi ilk İrlanda vizesi için tek girişte vize verilecektir, daha sonrasında çift girişli vize başvuruda bulunabilme hakkına sahiptir.

Ayrıca İrlanda vizesi ücreti olarak, tek giriş adını 60 Euro, çoklu giriş adını ise 100 Euro ödeme talebinde bulunmaktadır. Ayrıca işlem ücreti olarak 22 Euro da ödenebilmektedir. Ödemelerin tüm işlemleri başvuru merkezlerinden evden yapılmakta olarak sadece Euro para cinsi olarak kabul edilmektedir. Ayrıca kişinin vizesinin reddedilmesi halinde ise kişinin tarafına hiçbir şekilde ücret iâdesi nde bulunmamaktadır. Bu nedenle kişi hazırlaması gereken evrakları en güncel hali ile beyan etmesi gerekmektedir.

 

İrlanda D tipi vize

İrlanda D tipi vize

İrlanda vizesi

İrlanda vizesi

İrlanda vizesi ekşi

İrlanda vizesi ekşi

İrlanda Turist vizesi

İrlanda Turist vizesi

İrlanda öğrenci vizesi red alanlar

İrlanda öğrenci vizesi red alanlar

İrlanda vize Ücreti

İrlanda vize Ücreti

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar 2019

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar 2019

İrlanda Konsolosluğu

İrlanda Konsolosluğu

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu