İrlanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İrlanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İrlanda Vize Türleri

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İrlanda vizesinin türleri, 11 farklı kategori altında oluşmaktadır. Bunun yanı sıra İrlanda vize türü genel olarak ticari vize, konferans ve kültürel vize, araştırma, öğrenci, İngilizce öğrenmek adına üniversite öğrencileri için vize, İngilizce öğrenecek çocukların öğrenci vizeleri, ziyaret ve turistik ziyareti, istihdam, eğitim, aile birleşimi ve gönüllü çalışma vizeleri olarak kategoriler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra burada en önemli olan kişi için en uygunu vize türünü seçildiğini belirleyebilmektir. Vize türüne göre bağlı olan evraklar ve başvurular değişkenlik göstermektedir.

 

İrlanda vize türü olarak bu kategoriler içerisinde en çok rağbet gören vizeler ise ziyaret ve turistik ziyareti vizelerdir. Ayrıca bunların yanı sıra ticari, eğitim, istihdam ve aile birleşimi vizeleri de en çok talep edilen vizeler içerisine girmektedir. Ancak kişinin İrlanda vize çeşitleri içerisinde kategorisini belirlemesi adına seyahat nedeni en net ve en doğru şekilde ifade ediyor onu bilmesi lazımdır.

 

Eğitim ise kalınacak süre, ticari bir vize doğrultusunda gidecek ise davetin içeriği, aile birleşimi ise hangi yollar ile gideceğine dair kesinlikle kategorinin içeriğini belirtmesi gerekmektedir. Kişinin türü seçildikten sonra başvurusu için en uygun yol haritası çıkarılmaktadır. Buna bağlı olarak da, evrak listesini ve başvuru şeklini kesinlikle belirlenmesi gerekmektedir. Kategori seçimi konusunda ise destek almak, kişi tarafından sürecin netleştirilmesi açısından daha kolay olacaktır.

 

Vize Bilgileri

İrlanda Vize Başvurusu Detayları

İrlanda vize başvuruları kategorilere göre farklılıklar göstermektedir. En fazla 90 güne kadar verilebilen kısa süreli İrlanda vizesi, 90 günden daha fazla kalma gerektiren durumlarda ise İrlanda uzun süreli vize talep edilmektedir. 180 günden daha uzun konaklama planlanıyor ise, İRrla oturum izni başvurusunda bulunması gerekmektedir.

 

Bunun yanı sıra İrlanda vize başvuru formu doldurulurken ne amaç ile ziyaret edileceği, konaklanacak adres ve seyahat süresi kesinlikle belirtilmesi gerekmektedir. Yakın bir geçmişte İrlanda vizesi ne sahip olmamış kişilerin turistik vize başvuruları çoğunlukla tek girişli bir şekilde verilmektedir. Daha önceden iki kez İrlanda vizesi alınmış ise kişi o zaman çok girişte İrlanda vizesi verilebilmektedir. Ancak çok geç vizeleri sadece kısa süre adını başvuru sahibine imtiyaz sağlamaktadır.

Çoklu bir girişte bir kısa tipi İrlanda vizesi, ikamesi yönetecek kurallardan başvuru sahibinin muaf tutmamaktadır.90 günlük bir süre boyunca İrlanda ülkesinde yeni bir 90 gün konaklamak adına başvuru sahibine ülkeye giriş için izin tanımamaktadır.

 

Bu durumdan dolayı suistimal eden pasaport sahiplerini ise bir sonraki başvuruları direkt olarak reddedilmektedir. Çok girişte İrlanda kısa süreli vize onaylanması yalnızca Türkiye sınırları içerisindeki İrlanda ülke temsilciliklerin inisiyatifi altında olmaktadır. Ayrıca İrlanda  vize başvuruları için, başvuruda bulunmak istenen kişi vize türünde tek girişte ya da çok girişli vize talep edildi özelliklerini belirtmesi gerekmektedir.

 

Ticari amaç ile, eğitim görmek ya da aile ve arkadaş birleşimi gibi sebeplerden dolayı ülkesine seyahat edecek kişiler uzun süreli vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı İrlanda uzun süreli vize başvurusunda bulunacak olan kişiler tek girişli uzun süre vize talebinde bulunabilmektedir. Girişim, ticaret ve çalışma bakanlığı taraflarınca verilecek olan yeşil kart sahipleri ise, ya da çalışma iznine sahip olan bir hemşire ise kişi, çok girişli İrlanda vizesine tabi tutulabilmektedir.

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda vizesi nasıl alınır sorusunun en önemli verilecek olan etmen, başvuru işlemleri adına nereden başlanması gerekmektedir. İlk adım olarak kişinin seyahat nedene bağlı olarak başvuru yapacak türü belirlemek gerekmektedir. Bu kategori altında, hazırlayacak olan evraklar ve doldurulması gereken formlar net bir şekilde belirlenmiş olacaktır. Ayrıca İrlanda vize almak adına evraklar eksiksiz ve kişi ile tutarlı bilgiler içermesi, başvuru türüne uygun ve gerekli belgeler isteyen dile tercüme edilmiş bir şekilde doldurulmuş olması gerekmektedir.

 

Olumsuz bir cevabın akabinde, dosyasına işlemler her şey istenen düzeyde olana kadar başvurusu kabul edilmeyecektir. Yaşanabilecek bu negatif durumlara nazaran seyahat riske sokabilmektedir. Bu nedenden dolayı talep edilmiş olan evrakları tam olduktan sonra bu bilgiler ışığında illa da vize başvuru formları doldurula bilmektedir. Formu içerisindeki bilgiler ile evraklardaki bilgiler birebir tamamlanması kişinin yapacak olduğu başvurusunu güvenirliği nedeni ile oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Belirtilenlerin yanı sıra kişinin gezisine dair tüm bilgilerin en şeffaf hali ile forumlarda ve dilekçe içerisinde kesinlikle belirtiliyor olması gerekmektedir.

 

Vize başvurusunda inceleyecek işini ise hakkında oluşacak en ufak bir şüphe durumunda, olumsuz bir sonuca kadar sürüklene bilmektedir. Bu nedenden dolayı, vize başvuru evrakları ve formlar bunun yanı sıra dilekçeler de dahil olmak üzere hazırlanırken iken ekstra bir dikkat gösterilmesi talep edilmektedir. Bu nedenle, kişinin İrlanda vizesi başvurusunda bulunmadan önce güncel evrak listesini ve bunun yanında da talep edilen evrakları kendi bilgileri ile tutarlı ve istenen nitelikte hazırlaması en önemli etmenler arasındadır.

İrlanda Vize Başvurusu

İrlanda vize başvurusu güncel yıl tarihimiz 2020 tarihinden diğer yıllara nazaran çok büyük bir değişiklik göstermemektedir. Süreç içerisinde öncelikle başvuru türü belirlenecek ve buna bağlı olarak gerekli evrak listesi çıkartıldıktan daha sonra, talep edilen evraklar nizami bir şekilde hazırlanarak bu bilgiler ışığında da online formlar doldurulacaktır.

 

Buradaki evrakların istenen güncellikte olması ve gereken evrakların onaylı bir tercümesini yapılması, kişinin pasaportunu seyahat bitiminden sonra da en az altı ay daha geçerliliğini koruması gibi önemli detaylar dikkat edilmemesi durumunda kişinin yapmış olduğu vize başvurusu merkez tarafından kabul edilmeyecek ve kişinin vize işlem başvuru işlemleri uzayacaktır. İlanda vizesi başvuru adımlarına göre dikkat edilmesi gereken mevzular vardır. Kişinin seyahat arayabiliriz de girebilmektedir. İkinci bir diğer konu ise online formun dikkatli bir şekilde doldurulması olacaktır. Ancak buradaki en önemli. Sunulacak olan evraklar ile İrlanda online vize başvuru formunun birbiri ile tamamen uyumlu bir nitelikte olması gerekmektedir.

 

Olumsuzluk yaşanmasının akabinde, vize başvurusu sonucu için başvuru yapan kişinin olumsuz bir değerlendirme süreci doğa bilmektedir. Bu bilgi hataları seyahat içeriğinin anlaşılmamasına ve başvursun güvenilirliğini sarsılmasına neden olacaktır. Ayrıca vize başvurusu da bu işlem nedeni ile uzayabilmektedir. Başvuru için tüm adımları eksiksiz ve tutarlı bir şekilde yapılması emin olunması gereken önemli mevzular arasında bulunmaktadır. Ayrıca tüm dosyaların eksiksiz yapıldığından ve tutarlı bilginin içildiğinden emin olunduktan daha sonra dosya ile birlikte kişinin rrandevusuz olarak başvuru merkezine gidebilme hakkı vardır.

 

İrlanda Vize Reddinden Sonra Süreç Nasıl İşlemektedir?

İrlanda vize ret kararı alındıktan daha sonra kişinin pasaportu ile beraber bir de net sebeplerini belirtecek bir mektup iletilmektedir. Bu mektup içerisinde kişinin yapmış olduğu başvurusu neden olumsuz bir şekilde sonuçlandığına dair ayrıntılar açıkça belirtilecektir. Kişinin yapmış olduğu başvurusunun yanlış değerlendirildiğini düşünüyor ise itiraz dilekçesi ile verilecek olan rette itiraz edebilme hakkına da sahiptir.

 

İzlanda vize ret mektubundan bir izleyecek olan süre içerisinde olumsuz itiraz dilekçesi yazdıktan daha sonra, bunu destekleyecek nitelikte evrakları da ekleyerek tekrar başvuru değerlendirmesi talep etme hakkına sahiptir.

 

Ayrıca yanlış değerlendirildiğini düşünüyor ise bu itiraz dilekçesi içerisinde verilecek olan ayrıntıların ikna edici bir şekilde anlatılması oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Ayrıca, bunu destekleyecek belgelerin anlaşılır ve tutarlı bir şekilde sunuluyor olması da kişinin yapmış olduğu İrlanda vize başvuru sonucunda olumlu sonuçlanması da çok büyük bir artı puan kazandıracaktır. Değerlendirme tekrar sonuçlandığında ise, yine olumsuz bir şekilde sonuçlanırsa şartlar ortadan kaldırılarak tekrar başvuru yapılması gerekmektedir.

İrlanda vizesi Ücreti

İrlanda vizesi Ücreti

İrlanda vizesi ekşi

İrlanda vizesi ekşi

İrlanda vizesi ile ingiltere’ye gidilir mi

irlanda vizesi ile ingiltere’ye gidilir mi

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar 2019

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar 2019

İrlanda vizesi Kaç Günde Çıkar

İrlanda vizesi Kaç Günde Çıkar

İrlanda vizesi Nasıl Alınır

İrlanda vizesi Nasıl Alınır

İrlanda’nın vize istemediği ülkeler

irlanda’nın vize istemediği ülkeler

İrlanda Turist vizesi

İrlanda Turist vizesi

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu